Seyahat Hastalıkları ve Tedavileri

0
1181
Seyahat Hastaliklari ve Tedavileri

Bazı insanlarda kara, hava ve deniz seyahati sırasında görülen hastalıklardır. Hastalık şikayetleri arasında bulantı, kusma, kalp çarpıntısı, ter basması, baş dönmesi görülebilmektedir. Sinir Hastalıkları kategorimiz ilginizi çekebilir.

Yolculuktan Önce Yapmanız Gerekenler

[Yolculuğunuzdan önce] yağsız hafif yemek, içki içmemek, sakız çiğnemek, kuru yemiş yemek, gidiş yönünde uzağa bakmak şikayetleri azaltmaktadır.

Seyahat Hastalığında Dahilen Kullanılan Bitkisel İlaçlar

Zencefil kökü: İnce doğranmış 1 çay kaşığı kök fincana konulur, üzerine 150 ml. kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir ve süzülür.

BitkiselMucize.net sitesinin Seyahat Hastalıkları ve Tedavileri yazısında makale arasında kullanılan görseldir. Görselde bir kadın elinde bavulu ile yolda yürümektedir ve seyahatten ne kadar keyif aldığı belli olmaktadır. Fakat seyahat hastalığı olduğunun farkında değildir.
Seyahat Hastalıkları ve Tedavileri

Seyahat Hastalığınız Varsa Yola Çıkmadan Önce Yapmalısınız

Yolculuğunuza çıkmadan önce 1-2 fincan zencefil kökü çayı içilir. Yolculuk süresince yetecek kadar çayı hazırlanılarak termosta muhafaza edilir, aralıklarla içilir. Güzelavrat otu yaprak ve kökü de hazır ilaç olarak kullanılabilir.

Baş Dönmesi Hastalığı

Beyinin yeterince kanlanmaması, orta kulaktaki kılcal dolaşımın engellenmesi, düşük veya yüksek tansiyon, kalp ritmi bozukluğu ve damar sertliği gibi nedenlerle baş dönmesi şikayeti ortaya çıkabilir. Sinir Hastalıkları kategorimiz ilginizi çekebilir.

  • Hastalık kaynağının hekim tarafından bulunması gereklidir.
  • Bitkisel ilaç olarak ginkgo yaprağı kullanılmaktadır. Bu bitkisel ilaç beyin ve orta kulakta kılcal dolaşımı arttırarak etkili olmaktadır.
  • Hazır ilaçlar hekim gözetiminde alınmalıdır.
  • Hazır ilaçlarınızı sadece hekiminizin verdiği kadar kullanmanız gereklidir.

Kulak Çınlaması Sorunu

Kulak çınlaması hastalık değildir, başka bir hastalığa eşlik eden bir belirtidir.

Kulak çınlamasının etkileri

İltihaplı bir hastalık, ağır metal zehirlenmesi, orta kulaktaki kılcal dolaşımın engellenmesi, yüksek veya düşük tansiyon, ilaçların istenilmeyen etkileri ve psikolojik rahatsızlık sonucu kulak çınlaması görülebilir.

Bitkisel ilaç olarak ginkgo yaprağı kılcal kan dolaşımını arttırarak etkili olmaktadır. Bitkisel Tedaviler kategorimiz ilginizi çekebilir.