Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir Nasıl Uygulanır?

0
1362
Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir?
Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir?

 

Sarımsağın saça faydaları, yıllardır yapılan çalışmalarda, içinde bulundurduğu aminoasitler, B1 ve kükürt sayesinde saçların daha gür, canlı kalmasını ve saç dökülmelerinin durmasını sağlar. Ölü olmayan saç hücrelerini yeniden canlanmasını sağlar ve yeniden o bölgede saç çıkar.

Peki, Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir Nasıl Uygulanır Yıllar önce daha daha saç bakım maskelerinin ve şampuanların içine konulmaya başlamadığı zamanlarda, sarımsak soyulur havanda dövülür ve içine halis zeytinyağı konularak iyice karıştırılıp pamukla saç diplerine uygulanırdı. Hafta da birkaç kez bu şekilde yapılırdı. Belli bir zamandan sonra saç diplerinden yavaş yavaş yeni saçlar çıkmaya başlardı.

Günümüzde Artık Daha Kolay

Günümüzde böyle uygulamalara gerek kalmadı. Çünkü artık sarımsaklı şampuanlar, saç maskelerinin içine kadar girdi sarımsak. Sarımsak saçları güçlendirmeye kök hücrelerinden başlıyor ve dolasıyla saç dökülmeleri duruyor. Saçlar parlaklaşıyor, saç kırılmaları da engellenmiş oluyor ve sonuç olarak sorunsuz parlak saçlara sahip oluyorsunuz. Sarımsağın içinde ki keratin sayesinde de saçın ihtiyacı olan mineraller de buradan karşılanacaktır.

Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir Nasıl Uygulanır?
Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir Nasıl Uygulanır?

Özellikle saçlarını sık sık boyatan ve bakım yapmayan kişilerde saç dökülmeleri ve kırılmalar yıpranmalar bol miktarda gerçekleşir. Bunun yanı sıra perma yaptıranlarda da bu sorun aynı şekilde devam eder. Perma ilacının içinde saça kıvırcık şeklini veren asitli bir madde vardır ve saç diplerine çok zararı var.

Saçlara şekil vermekte kullanılan saç jölesi ve spreyler de aynı zamanda saça ve saç diplerine zarar verir. Egzos, kirli hava şartları, stres kullanılan kimyasal dolu şampuanlar da saça müthiş derecede zarar veriyor ve saç dökülmelerine ve saç pigmentlerinin ölmesine neden oluyor.

İşte tüm bunların en azından engellenmesi için ister sarımsak şampuanı fakat kaliteli olan şampuanlardan ya da direk sarımsağı ezerek yapılan bir maskeyle bu yıpranmaları dökülmeleri durdurabiliriz ve dökülen saçların yerine yeni saçların çıkmasını sağlayabiliriz. Sağlıklı saçlar için sarımsağı haftada bir gün saç diplerine uygulayalım…