Koroner Kalp Hastalıkları ve Damar Sertliği Tedavileri

0
2038
Koroner Kalp Hastalıkları ve Damar Sertliği Tedavileri
Koroner Kalp Hastalıkları ve Damar Sertliği Tedavileri

Kalbin kendi damarları vasıtasıyla yeterli miktarda kanı alamaması nedeni ile meydana gelen hastalığa koroner kalp hastalığı denilmektedir. Kalp ve Damar Hastalıkları kategorimiz dikkatinizi çekebilir.

Koroner Kalp Yetmezli İlerlediğinde Meydana Gelenler

[Koroner kalp hastalığı] ilerlediğinde kalp yetmezliği, kalp ritim bozukluğu, kalp krizi ve ani ölüm meydana gelebilmektedir.

Hastalığın meydana gelmesi ve ilerlemesi nedenleri arasında sigara, içki, kilo artışı, hareketsizlik, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, üzüntü ve sıkıntı görülebilmektedir.

Bitkiselmucize.net sitesinin Koroner Kalp Hastalıkları ve Damar Sertliği Tedavileri yazısında kullanılan bir grafik. Grafikte bir doktor kadın elinde kalp tutuyor.
Koroner Kalp Hastalıkları ve Damar Sertliği Tedavileri

Koroner Kalp Hastalığı

Kanda bulunan toplam yağ ve kolestrol miktarı yüksek olduğunda, zamanla kalp damarları iç yüzeyinde toplanılarak damarı daraltmakta ve yeterli miktarda kan geçişini engellemektedir.

Koroner kalp hastalığı şiddetine göre 4 devreye ayrılmaktadır.

  • 1. Devrede ağrı görülmez.
  • 2. Devrede yokuş, merdiven çıkarken zorlanılmaya başlanılır.
  • 3. Devrede biraz hızlı hareket edince kalp zorlanmaya başlar.
  • 4. Devrede günlük basit işleri yaparken zorlanma görülür.

Hastalık şikayetleri arasında göğüste ağrılar, basınç ve sıkışma hissi olur. Ağrı boyunda başlar , omuz ve oradanda kola doğru yayılır.

Damar Sertliği Hastalığı

Sağlıklı damarlar esnek olur, kan basıncına kolaylıkla uyum sağlar, böylece yeterli miktarda kanın geçmesine izin verilir. Damar iç cidarlarında yağ birikmesi olursa, bu yağ zamanla kalsiyumla birleşerek sert bir tabaka oluşturur ve yeterli kan geçişine engel olur.

Damar sertliği hastalığının meydana gelmesi ve ilerlemesinde içki, sigara, hareket eksikliği, hayvansal yağ kullanılması, yüksek tansiyon, üzüntü ve sıkıntı sayılabilir. Kalbe ve beyine yeterli oksijen gitmemesi halinde kalp krizi ve beyin ölümü gerçekleşebilmektedir. Kalp ve Damar Hastalıkları kategorimiz dikkatinizi çekebilir.

Bu yazımızda işinize yarayabilir: http://www.bitkiselmucize.net/kategori/bitkisel-tedaviler/kalp-ve-damar-hastaliklari/

Bitkiselmucize.net sitesinin Koroner Kalp Hastalıkları ve Damar Sertliği Tedavileri yazısında makale arasında geçen bir grafiktir. Grafikte bir adam vardır ve adamın bacağının içinde damarlar gözükmektedir.
Koroner Kalp Hastalıkları ve Damar Sertliği Tedavileri

Damar sertliği tedavisinin desteklenmesi için; sigara ve alkol kullanılmamalı, meyve sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterilmeli, bitkisel sıvı yağ kullanılmalı, et tüketimi azaltılmalı, yeterli ve düzenli bir şekilde hareket edilmelidir. 5 dakika kadar demlenilmiş siyah veya yeşil çay içilmelidir.

Hastalığın 1. ve 2. evrelerinde bitkisel ilaçlar önleyici ve destekleyici olarak kullanılmalıdır. Hastalığın son evrelerinde ise kalbe ve beyine yeterli oksijen miktarının gitmemesi durumunda kalp krizi veya beyin ölümü gerçekleşebilir.

Bitkisel ilaçlar dokularda kanlanmayı arttırır, kan dolaşımını hızlandırır, iltihaplanmayı önler ve kandaki yağ miktarını azaltır. Üzüntü ve sıkıntının yok edilmesi için veya azaltılıp sakinleşmenin arttırılması için bitkisel ilaçlardan yararlanılabilir.

Dahilen Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir?

Alıç yaprağı ve çiçeğiİnce doğranılmış 1 çay kaşığı yaprak ve çiçek karışımı fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak ve ara sıra karıştırılarak 20 dakika demlenilir.

SarımsakGünde ortalama 4 gr kadar sarımsak yenilebilir. Her seferinde 1 gr sarımsak yenmelidir.

Haricen Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir?

Biberiye yaprağıİnce ince doğranılmış 50 gr kadar yaprak 1 litre kaynar suda ağzı kapalı bir şekilde 30 dakika bekletilir, süzülerek banyo suyuna ilave edilir ve banyoda 15 ila 20 dakika arası kullanılabilir.

Kâfur% 10 ila 20 oranında kâfur içeren merhem günde 2 defa göğüse sürülerek ovulabilir.