Korku ve Tedavisi

0
2028
Korku ve Tedavisi
Korku ve Tedavisi

Korku bir sebebe bağlı olarak veya sebepsiz ortaya çıkabilmektedir. Bir şey ve olay karşısında korku meydana gelebilmektedir. Bu korkunun mantıksal bir açıklaması yapılamamaktadır Psikolojik Hastalıklar kategorimiz ilginizi çekebilir.

Panik

Bir şey ve olaya bağlı olmadan ortaya çıkan panik şekli de vardır. Bu [korku] tipi bilinen bir tetikleyici olmadan meydana gelmektedir. Korku belirtileri olarak titreme, baş dönmesi, göğüs ağrısı, huzursuzluk, nefessiz kalma, boğulma hissi, ter basması, kalp çarpıntısı görülebilmektedir.

Korku nedeniyle bedensel şikayetler meydana gelmektedir. Ruhsal ve bedensel şikayetler birbirini etkileyerek hastalığı daha ağır hale dönüştürmektedir.

BitkiselMucize.net sitesinin Korku ve Tedavisi isimli yazısında makale arasında kullanılmış görseldir. Görselde bir ayna vardır ve aynanın arkasından 2 adet karanlık el görünmektedir. Bu resim korkuyu temsil etmektedir.
Korku ve Tedavisi

Tedavi

Öncelikle hastalığın hekim tarafından incelenmesi gerekmektedir.

Bitkisel ilaçlarla hafif ve orta şiddetteki hastalıklar tedavi edilebilmektedirler. Bitkinlik, hastalığa teslimiyet, dikkat dağınıklığı azaltılarak, hastalıkla mücadele gücü kazandırılmaktadır. Hastalık nedeniyle ortaya çıkan mide bağırsak ve idrar yolları hastalıkları da bitkisel ilaçlarla tedavi edilebilmektedir. Korku sorunları menopoz döneminde meydana gelmişse bitkisel ilaçlar başarıyla uygulanmaktadır. Bitkisel Tedaviler kategorimiz ilginizi çekebilir.