Kıl Dibi İltihabı ve Tedavisi

0
2129
Kil Dibi İltihabi ve Tedavisi
Kil Dibi İltihabi ve Tedavisi

Kıl dibi iltihabı temizliğe dikkat edilmemesi, tahriş edici maddelerin teması, çok yağlı cilt ve saç bakım ürünlerinin kullanılması ve şeker hastalığı gibi nedenlerle meydana gelir. Deri Hastalıkları kategorimiz ilginizi çekebilir.

Kıl Dibi İltihabında Ortaya Çıkan Sorunlar

[Kıl dibi] ile çevreleyen dokunun iltihaplanması şeker hastalığı ve bağışıklık sistemi dengesizliği nedeniyle meydana gelir. Ağrılıdır ve çabuk yayılır.

Çok sayıda kıl kökünün birbirine kaynaması sonucunda meydana gelen iltihaplı hastalık ağrılı ve ateşlidir.

BitkiselMucize.net sitesinin Kıl Dibi İltihabı ve Tedavisi isimli yazısında makale arasında kullanılan görseldir. Görselde birisi kıl dibi iltihabı yaşamıştır ve bu iltihap gösterilmektedir.
Kıl Dibi İltihabı ve Tedavisi

Kıl Dibi İltihabında Hekim Ne Zaman Gereklidir?

Hastalığın başlangıcında ve basit iltihaplı hallerde bitkisel ilaçlar kullanılabilir. Hastalığın ilerlemiş halinde hekim kontrolünde tedavi gerekir.

Kıl Dibi İltihabında Haricen Kullanılan Bitkisel İlaçlar

Avrupa melezi karaçam esansı: Birkaç damla esans damlatıp ovulur veya %10-20 oranında esans içeren merhem şeklindeki hazır ürünler kullanılabilir. Bitkisel Tedaviler kategorimiz ilginizi çekebilir.

  • Dağ tütünü çiçeği: Doğranmış 2 çay kaşığı çiçek fincana konulur, üzerine 150 ml. kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika bekletilip süzülür. Sulu kısım sargı veya pansuman olarak uygulanır ve günde birkaç defa tekrarlanabilir.
  • Papatya çiçeği: İltihaplanmayı önleyici olarak hazır ilacının kullanılması önerilir.
  • Deri hastalıklarında kullanılan bitkisel ilaçlardan ada çayı yaprağı, ceviz yaprağı, dar yapraklı sinirli ot, java eriği kabuğu, koyun otu ve saplı meşe kabuğu yer alır.
  • Tanen içeren bitkisel ilaçların diğer ilaçlara uyumsuzluğu ve yan etkileri bulunmamaktadır.