Karaciğer Hastalıkları, Kramp Ağrıları ve Tedavileri

0
2463
Kramp Ağrıları ve Tedavisi
Kramp Ağrıları ve Tedavisi

İçki, ilaç, besin zeirleri, çevreden gelen zehirli maddeler ve virüsler karaciğer hücrelerinin görevini tam yapamaz hale gelmesine neden olurlar. Karaciğer hastalıkları arasında karaciğer yağlanması, hepatit, siroz ve hazımsızlık şikayetleri sayılabilir.The model is talking about booking her latest gig, modeling Sindirim Sistemi kategorimize göz atabilirsiniz.

Bitkisel ilaçlar karaciğeri desteklemektedir istenmeyen etkileri de yoktur, böylece karaciğer kendisini yenileyebilmektedir

Bitkisel ilaçlar kullanılmadan yapılan tedavilerde alınan sonuçlar yeterli olmamaktadırlar. Hastalığınızın ciddiyetine göre hekiminize danışabilirsiniz.

TedaviGaz, dolgunluk hissi ve diğer hazımsızlık şikayetleri ile, vücudun zayıf düşmesinde devedikeni tohumu ve enginar yaprağı kullanılmaktadır.

Bitkiselmucize.net sitesinin Karaciğer Hastalıkları ve Tedavisi yazısında makale arasında kullanılmış bir grafiktir. Grafikte bir adam vardır ve karaciğeri gözükmektedir.
Karaciğer Hastalıkları ve Tedavisi

Gaz, dolgunluk hissi ve diğer hazımsızlık yapan sorunlar ile, vücudun zayıf düşmesinde devedikeni tohumu ve enginer yaprağı kullanılmalıdır.

Karaciğer yağlanmasında devedikeni tohumu ve enginer yaprağı kullanılmaktadır.

Kronik hepatit hastalığında soya fosfolipidleriyle devedikeni tohumu kullanılmaktadır.  Bitkisel Tedaviler kategorimiz ilginizi çekebilir.

  • Siroz hastalıklarında devedikeni tohumu uygulanmaktadır.
  • Zehirlerle oluşan karaciğer hasarında soya fosfolipidleri, devedikeni tohumunda elde edilmektedir.
  • Mantar zehirlemelerinde kullanılan tek ilaç devedikeni tohumundan elde edilmektedir.
  • Bu ilaçların ve tedavilerin hiç birinizi hekiminize gözükmeden uygulamayınız.

Karaciğer Hastalıkları için Kullanılan Bitkisel İlaçlar

Devedikeni tohumuÖğütülmüş 1 çay kaşığı tohum fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, 10-15 dakika arasında demlenilir ve süzülerek içilir.

Çay taze hazırlanılarak günde 3 veya 4 defa içilebilir

Enginar yaprağıİnce doğranılmış veya öğütülmüş 1 çay kaşığı kadar yaprak fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, 10 dakika demlenilir ve süzülerek içilir.

Soya fosfolipidleriZenginleştirilmiş lesitin kullanılır. %73 ila 79 oranında colin bulunur. Günde ortalama olarak 1,5 – 2,7 gr kullanılır. Bitkisel Tedaviler kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir: http://www.bitkiselmucize.net/hazimsizlik-hastaligi-ve-tedavisi/

Kramp Ağrıları

Bitkiselmucize.net sitesinin Karaciğer Hastalıkları ve Tedavisi yazısında makale arasında kullanılan bir grafiktir. Grafikte bir adam vardır ve karaciğeri gözükmektedir
Karaciğer Hastalıkları ve Tedavisi

Mide, bağırsak, safra kesesi düz kaslarının kasılıp gevşeme hareketinin engellenmesi sonucunda kramp şeklinde ağrılar meydana gelir. Ağrı bir hastalığın işareti olup ishal, kabız, bağırsak tembelliği gibi şikayetlerle birlikte görülür. Karın bölgesindeki nedeni belli olmayan ağrıların kaynağı araştırılmalıdır, hekim kontrolü şarttır.

Bitkisel ilaçlar hastalığın tipi ve şiddetine göre tedavi ve destek tedavi olarak uygulanabilir.

Hafif kramplarda papatya çiçeği çayı ve meyan kökü çayı yeterli olabilmektedir. Kramp ağrılarının sinirsel olduğu düşünülüyorsa bitkisel sakinleştirici ilaçlar kullanılabilir.

Kramp Ağrılarında Dahilen Kullanılan Bitkisel İlaçlar

BanotuHazır ilaç tarifine göre kullanılmalıdır.

Boldo yaprağıKıyılmış 1 çay kaşığı kadar yaprak fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, 10 dakika demlenir ve süzülerek içilir.

Can otu: Hazır ilaç tarifine göre kullanılmalıdır

Güzel avrat otu: Hazır ilaç tarifine göre kullanılmalıdır.

Kırlangıç otu: Hekiminizin verdiği tarife göre kullanılmalıdır.

These persons have an appreciation, a sensitivity, and an understanding of life.

Şahter otu: Doğranılmış 2 çay kaışığı kadar ot fincana konulur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, 10 dakika demlenilir ve süzülerek içilir.

Meyan Kökü + Papatya Çiçeği Karışımı

  • 50 gr doğranılmış meyan kökü.
  • 50 gr doğranılmış papatya çiçeği.
  • 1 yemek kaşığı karışım fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenilir ve süzülerek içilir.
  • Çayı taze hazırlanılarak günde 3 defa yemek aralarında içilir.

Enginar yaprağı: İnce doğranılmış veya öğütülmüş 1 çay kaşığı yaprak fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir ve 10 dakika demlenilir. süzülerek içilir. Yemeklerden 30 dakika önce tatlandırılmadan çayı içilebilir. Çayı içilirken ağızda biraz tutularak acılığı hissedilmelidir.

İlaçların hiç birini verilen miktardan daha fazla tüketmeyiniz aksi taktirde zararlı olabilirler ve hekim kontrolünde tüketmeniz önerilmektedir.