Huzursuzluk Hastalığı ve Tedavisi

0
2189
Huzursuzluk Hastaligi ve Tedavisi
Huzursuzluk Hastaligi ve Tedavisi

Gerçek olayların abartılı algılanılması, sinirsel huzursuzluk, aşırı hassasiyet ve alınganlık, aşırı hareketlilik ve kişinin kendini halsiz düşürme durumu olarak tarif edilebilmektedir. Psikolojik Hastalıklar kategorimiz ilginizi çekebilir.

Huzursuzluğun Yan Etkileri

[Huzursuzluğa] eşlik eden belirtiler arasında uyku şikayetleri, terleme, kızarma, kalbin hızlı çarpması, halsizlik ve acizlik duygusu, bulantı, ishal ve kabızlık görülebilir.

Bitkisel ilaçların alışkanlık yapmaması, istenilmeyen etkilerin çok az oluşu, yorgunluk ve bitkinlik yapılmaması nedenleri ila hafif sinirler huzursuzlukta tercih edilmek nedenidir.

BitkiselMucize.net sitesinin Huzursuzluk Hastalığı ve Tedavisi yazısında makale arasında kullanılan görseldir. Görselde bir adam basamaklarda oturmuştur ve huzursuzdur. Aynı zamanda düşünmektedir. Adamın üstünde mavi bir gömlek, kırmızı renkte bir pantolon ve siyah renkte ayakkabı bulunmaktadır.
Huzursuzluk Hastalığı ve Tedavisi

Huzursuzlukta Bitkisel İlaçların Yardımı

Bitkisel sakinleştirici ilaçlar hem gündüz sinirsel huzursuzlukta, hem de gece uyumada yardımcı olmaktadırlar.

Tedaviye destek olarak yemeklerde yağ ve et miktarı azaltılmalı ve müzik tedavisi uygulanmalıdır, yeterli günlük hareket sağlanmalıdır. Psikolojik Hastalıklar kategorimiz ilginizi çekebilir.

Huzursuzlukta Dahilen Kullanılan Bitkisel İlaçlar

  • Çarkıfelek otu: İnce doğranmış 1 kahve kaşığı ot fincana konulur, üzerine 150 ml. kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir ve süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanılarak günde 1-2 defa içilebilir.
  • Kedi otu kökü: İnce doğranmış 2 çay kaşığı kök fincana konulur, üzerine 150 ml. kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir ve süzülerek içilir.
  • Lavanta çiçeği: 1-2 çay kaşığı çiçek fincana konulur, üzerine 150 ml. kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir ve süzülerek içilir. İhtiyaca göre günde 1-3 defa çayı taze hazırlanılarak içilebilir.
  • Şerbetçi otu çiçeği: İnce doğranmış 1 çay kaşığı çiçek fincana konulur, üzerine 150 ml. kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir ve süzülerek içilebilir. Çayı taze hazırlanılarak öğle ve akşamları içilebilir.

Huzursuzlukta Haricen Kullanılan Bitkisel İlaçlar

Lavanta çiçeği: 100 gr. çiçek üzerine 2 litre kaynar su ilave edilir, kabın ağzı kapalı olarak 10 dakika bekletilip süzülür. Sulu kısım banyoya ilave edilir, banyoda 20 dakika kalınabilir.

Oğluotu yaprağı ile birlikte kullanılabilmektedir

Şerbetçi otu çiçeği: 20 gr. doğranmış çiçek üzerine 500 ml. kadar kaynar su ilave edilir, kabın ağzı kapalı olarak 10 dakika bekletilip süzülür. Sulu kısım banyo suyuna ilave edilir, banyoda 20 dakika kalınır. İhtiyaca göre kedi otu kökü, oğul otu yaprağı ve çarkıfelek otu ile birlikte kullanılabilmektedir.

Huzursuzlukta Karışım Halinde Kullanılan Bitkisel İlaçlar

Kedi otu kökü + Şerbetçi otu çiçeği karışımı: Doğranmış kedi otu kökü 90 gr., Şerbetçi otu çiçeği doğranmış 10 gr., 1-2 çay kaşığı karışım fincana konulur, üzerine 150 ml. kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika kadar demlenir ve süzülerek içilir. Bitkisel Tedaviler kategorimiz ilginizi çekebilir.

Bu yazımızda işinize yarayabilir: http://www.bitkiselmucize.net/psikolojik-hastaliklarda-bitkisel-ilaclarin-etki-sekiller-ve-uyku-sorunlari/

BitkiselMucize.net sitesinin Huzursuzluk Hastalığı ve Tedavisi yazısında makale arasında kullanılan görseldir. Görselde bir lavanta çiçeği vardır.
Huzursuzluk Hastalığı ve Tedavisi

Kedi otu kökü + Şerbetçi otu çiçeği + Oğul otu yaprağı karışımı: Doğranmış kedi otu kökü 50 gr., şerbetçi otu çiçeği doğranmış 10 gr., oğul otu yaprağı doğranmış 50 gr., 2 çay kaşığı karışım fincana konulur, üzerine 15 ml. kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir ve süzülerek içilir.

Kedi otu kökü + Şerbetçi otu çiçeği + Çarkıfelek otu karşımı: Kedi otu kökü doğranmış 80 gr., şerbetçi otu çiçeği 60 gr., çarkıfelek otu doğranmış 10 gr., 2 çay kaşığı karışım fincana konulur, üzerine 150 ml. kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir ve süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanılarak günde 2-3 defa içilebilir.

Sakinleştirici çay: Kedi otu kökü doğranmış 40gr., şerbetçi otu çiçeği doğranmış 20 gr., oğul otu yaprağı doğranmış 15 gr., bahçe nanesi yaprağı doğranmış 15 gr., turunç kabuğu doğranmış 10 gr., 2 çay kaşığı karışım fincana konulur, üzerine 150 ml. kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir ve süzülerek içilir.