Hintli Kadınların Güzellik Sırları

0
2418
Hintli Kadınların Güzellik Sırları
Hintli Kadınların Güzellik Sırları

Hintlilerin Uyguladığı Yöntemler

Hintli Kadınların Güzellik Sırları
Hintli Kadınların Güzellik Sırları

Hintlilerin pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmaları belki de bu sırların altında saklıdır. Hintli kadınlar, parlak gözleriyle ve gür saçlarıyla büyük bir ilgi uyandırmaktadırlar. Bu güzellik sırları ise kullandıkları doğal yağlar ve bitki özlerinde saklıdır. Hintli kadınların çoğu geleneklerine uygun olarak kendi doğal bakım malzemelerini evlerinde hazırlamayı tercih ediyorlar. Hintliler, yüzleri için pirinç suyunu kullanırlar. Bunun için de pişmemiş pirinci suyun içerisinde bekletebildiğiniz kadar uzun bekletmeniz gerekiyor. Pirinç içerisinde bulunan B vitamini, bakır ve magnezyum sayesinde cilt sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.

Hintliler özellikle yüzleri için sarı susam yağını tercih ediyorlar. Bu doğallığın içerisinde bulunan doymamış yağ asitleri cildinizi yumuşatıp pürüzsüzleştirmeniz yardımcı olmaktadır. Hintlilerin kullandıkları doğal yağlarla cildinize masaj yaparak her noktasına eşit miktarda uygularsanız eğer kısa zamanda etkisini görebilirsiniz.

Hintlilerin Saç Bakımı

Hintlilerin Saç Bakımı
Hintlilerin Saç Bakımı

Hintli Kadınların Güzellik Sırları deyince aklımıza o kalın ve gür saçları gelir. Bir saçı uzatmak kolaydır lakin bakımlı ve sağlıklı uzaması oldukça zordur. Hintliler ise bunun çözümünü doğada bulmuşlardır. Aromatik Hint baş masajı olarak tanımlanan campisajla saçlarını sağlıklı bir şekilde uzatmayı başarmışlardır. Bu masaj sayesinde vücuttaki zararlı toksinler dışarı atılır ve hücreler, beslenerek kendisini yeniler. 2-3 damla fesleğen, jojoba ve susam yağını karıştırınız.

Bu karışımı saç diplerinize ufak dairesel hareketlerle uygulayınız. Saçlarınızın daha iyi kokmasını istiyorsanız karışımın içerisine lavanta yağı ekleyebilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz. Hintliler masajın gücüne o kadar çok inanırlar ki vücutlarını gül suyuyla masaj yıkarak yıkarlar bu sayede güzelliklerinin artacağına inanırlar. Vücut derisine iyi gelen karışımlardan biriside yıkanacağınız küvetin içine papatya, yasemin ve sandal ağacı yağlarını atarak derinizin yenilenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Hintlilerin Sık Kullandığı Badem Kremi

2 yemek kaşığı öğütülmüş bademi bir kabın içine koyduktan sonra üzerine badem yağı, gül ve süt ekleyerek yüzünüze uygulayın daha sonra pirinç suyuyla yüzünüzü yıkayınız.