Her Zaman Güzel Görünmek için İpuçları

0
2140
Her Zaman Güzel Görünmek için İpuçları
Her Zaman Güzel Görünmek için İpuçları

Herkesin kendine özgü bir güzelliği olduğu gibi, herkesin beğeni ve hoşlantı konusunda farklı bir düşüncesi vardır. Bizim beğenimize hitap etmeyen bir şeye başka birisi hayrandır. Yine de Güzel Görünmek için İpuçları ararsanız, lehinize olan şeyleri kullanıp güzelliğinizi ön plana koymanıza yardım edebiliriz.

Her Zaman Güzel Görünmek için İpuçları
Her Zaman Güzel Görünmek için İpuçları

Kadın ya da erkek, kuşkusuz güzelliğin ve yakışıklılığın birçok getirisi vardır. Sosyal çevrenizde daha çok dikkat çekersiniz, daha öne çıkarsınız. Daha çok beğenilir ve istenirsiniz. Güzel görünmek ve güzel hissetmek de özgüveni bariz şekilde arttırır. Ama güzelliğin çok keskin kuralları yoktur.

Sağlık

Bedenimiz kötü bir yalancıdır. Eğer hasta hissediyorsak veya bir sağlık problemimiz varsa bunu gizleyemeyiz. Kolay kolay iyiymiş izlenimi veremeyiz. Eğer uykusuzsanız gözlerinizin altı şişer. En kaliteli kapatıcılar bile bir süre sonra yeterli olmaz. Sağlığımızı tehdit edecek, hayat kalitemizi düşürecek kadar kilo fazlamız varsa giydiğimiz çoğu şey yakışmaz. Kendi zevkimize göre değil, bedenimizin ihtiyacına göre giyiniriz. Kendimizi ifade edemeyiz. Çok yağlı yiyecekler yersek yüzümüzde akne ve sivilceler oluşabilir.

 Alışkanlıklar

Aklınıza hemen sigara, alkol geliyor olabilir. Bunlar da büyük bir faktör. Aşırıya kaçıldığında ikisi de sizi yıpratır. Sağlığınızı tehdit eder, sizi pejmürde gösterir. Hatta illa detaya inecek olursak, kötü kokmanıza bile sebep olur. Ama bütün unsurlar bu ikisi değil. Kişisel bakım alışkanlıklarımız, giyim-kuşam tarzımız, gardırobumuz ve hatta davranışlarımız.

 Ne Yapmalı?

İlk önce kendiniz ve hayat kaliteniz için, geleceğinize akıllıca bir yatırım yapın. Ne kadar sağlık sorununuz varsa bir yere yazın ve her biri için teker teker tedavi olun. Sonrası çorap söküğü gibi gelecek fakat bu süreci daha hızlandırmak isterseniz hayatınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekecek. Mesela gardırobunuz. Size uymayan, beğenmediğiniz ne varsa bir yere ayırın.

Gardırobunuzu Yenileyin
Gardırobunuzu Yenileyin

Başkalarına verin, yeniden değerlendirin veya atın bu parçaları. Sizi yansıtacak, vücudunuza en iyi şekilde uyacak yeni kıyafetler alın. Gardırobunuzda öyle etkili ve verimli bir yenilik yapın ki elinizi attığınızda tuttuğunuz iki parça birbirine uyabilsin. Böylece acele içinde çıktığınızda veya hazırlıksız giyindiğinizde bile rüküş olmayın. Bu temizlik ayakkabılarınız için de geçerli.

Aynı verimli değişikliği kişisel bakım ürünlerinizde de uygulayın. Daha önemlisi, her kaliteli ürün pahalı değildir. Bütçenize en uygun ama en sağlıklı ürünü seçin. Şampuanda da, parfümde de, kozmetik malzemelerinde de. Az ve öz malzemeniz olsun. Sade ve işlevsel malzemelerle mükemmelliğe ulaşabilirsiniz.

Kişisel Bakım Ürünleri
Kişisel Bakım Ürünleri

Buna ulaşmak için kendi kendinize kurallar koyun: haftada bir gün manikür-pedikür, haftada 2 kere saç bakımı gibi. Bütün bunları yapsanız bile hala %50 eksik olan bir şey olan bir şey var. O da özgüvenli, içten ve hayat dolu bir gülümseme. Hayran olunan bir tavır ve duruş. Bunların hepsini tamamladığınızda daima güzel görüneceksiniz.