Fonksiyonel Kalp, Damar ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Nelerdir? Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir?

0
2548
Fonksiyonel Kalp, Damar ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Nelerdir? Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir?
Fonksiyonel Kalp, Damar ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Nelerdir? Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir?

AdasoğanıKalbin kasılma kuvvetini arttırır, kalbin kasılma sıklığını azaltır ve damarlardaki yüksek basıncı düşürür. Kalp yetmezliğinde ve vücutta genel su birikiminde kullanılabilir.The model is talking about booking her latest gig, modeling Bitkisel Tedaviler kategorimiz dikkatinizi çekebilir.

Alıç Yaprağı ve Çiçeği

[Kalp ve damar sistemini] koruyucu ve destekleyicidir. Kalbin daha iyi beslenmesini sağlayarak kalp kaslarını güçlendirir. Kanın damarlarda daha kolay akmasını sağlayabilir. Bylece kalp daha ekonomik çalışır. Fonksiyonel kalp şikayetlerinde, kalp yetmezliğinde, kalp ritim bozukluğunda, koroner kalp hastalıklarında ve damar sertliğinde kullanılabilir.

Ananas enzimiVücutta biriken sıvıların atılmasına katkı sağlar. İltihaplanmalarda dolaylı olarak iyileşmeyi hızlandırır, ağrı dindrici etkisi vardır. Lenf ödeminde kullanılabilir.

Bitkiselmucize.net sitesinin Fonksiyonel Kalp, Damar ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Nelerdir? Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir? Yazısında makale arasında geçen bir görsel. Görselde 2 adet arka arkaya duran ananas bulunmaktadır.
Fonksiyonel Kalp, Damar ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Nelerdir? Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir?

Aslankuyruğu Otu

Kalp çarpma sayısını hafifletir, kan basıncını azaltır ve sakinleştirici etkisi vardır. Fonksiyonel kalp hastalıklarında kullanılmaktadır.

AtkestanesiKılcal damarlardaki geçirgenliği dengeleyerek dolaşımı normalleştirir, iltihaplanma başlangıcında destek sağlar, damarları güçlendirir, vücutta su birikmesine karşı önleyici etkisi vardır. Bitkisel Tedavi kategorimiz dikkatinizi çekebilir.

  • Atkuyruğu otu: Haif idrar arttırıcı etkisi vardır. Lenf ödeminde kullanılabilir.
  • Bibreyi yaprağı: Kalp kasılma kuvvetini arttırır. Kalp damarlarında kan akışını hızlandırır, kalbin beslenmesini teşvik eder. Düşük tansiyonda, koroner kalp hastalılarında ve damar sertliğinde kullanılır.
  • Dağtütünü çiçeği: İltihaplanmayı önler, iltihaplanmada ağrı dindirici ve mikrop öldürücüdür. Kronik damar yetmezliğinde ve lenf ödeminde kullanılabilir.
  • Ginkgo: Dolaşımın zayıf olduğu bölgelerde kanlanmayı arttırır, kanın akışkanlığını düzenler. Fonksiyonel kalp hastalıklarında ve damar tıkanıklığında kullanılabilir.

İnciçiçeği otuKalbin kasılma kuvvetini arttırır, çalışmasını ekonomik hale getirir, sol basınç dengelemesi yapar, hastalıla yükselmiş tansiyonu düşürür, damarları güçlendirir, sodyum ve potasyum iyonlarıyla birlikte vücuttan su atılmasını sağlar. Kalp yetmezliği ve vücuttaki genel su birikiminde kullanılır.

Lavanta çiçeği: sakinleştiricidir ve düşük tansiyonda kullanılır

KâfurDokularda kanlanmayı arttırır, kan dolaşımını hızlandırır. Kalp yetmezliği ve tansiyon düşüklüğünde kullanılabilir.

Katıtırnağı otuKalp ritim bozukluğunda kullanılır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir: http://www.bitkiselmucize.net/varis-hastaligi-koroner-kalp-hastaliklari-ve-damar-sertligi-tedavileri/

Bitkiselmucize.net sitesinin Fonksiyonel Kalp, Damar ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Nelerdir? Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir? Yazısında makale arasında kullanılan görsel. Görselde mor renkte çiçekler vardır.
Fonksiyonel Kalp, Damar ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Nelerdir? Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir?

Keklikgözü otuKalp kasılma kuvvetini arttırır, damarları güçlendirir. Kalp yetmezliği hastalığında kullanılabilir.

Lavanta çiçeğiSakinleştirici özelliği vardır. Düşük tansiyon için kullanılabilir.

SarımsakKanda ki yağ miktarını düşürür, kanı sulandırarak pıhtılaşma süresini uzatır.

Tavşan Memesi Kökü

Damarları destekler, iltihaplanmayı önler ve idrar arttırıcıdır. Kronik damar yetmezliği için kullanılabilir.

Bitkisel ilaçlar hastalığa bağlı kifayetleri hafiflettiği gibi, hastalık nedenlerini ortadan kaldırarak etki etmektedir.

Tıbbi kokulu yonca: Toplardamar ve lenf bezlerinin çalışmasını etkinleştirerek vücuttaki su toplanmasını önleyebilir. Kronik damar yetmezliği ve lenf ödemi için kullanılabilir.

Yılan otu kökü kan basıncını düşürür ve sakinleştiricidir

Zakkum yaprağı: Sadece ilaç karışımında kullanılır, tek başına kullanılmaz. Kalp yetmezliğinde uygulanır.

Fonksiyonel Kalp Hastalıkları

Kalbin normal çalışmasından beklenilen görevler ile ilgili düzensizlikler bu grupta yer alır.

Bitkiselmucize.net sitesinin Fonksiyonel Kalp, Damar ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Nelerdir? Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir? yazısında makale arasında kullanılan bir görsel. Görselde bir erkek kalbini tutuyor ve göğüsünün ağırdığı belli oluyor. Bu durumdan hiç menun değildir kendisi.
Fonksiyonel Kalp, Damar ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Nelerdir? Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir?

Kalbin dakikadan 100 defadan fazla çarpması, zor nefes alma veya yeterli nefes alamama hissi, göğüs ağrısı, uyku sorunları, huzursuzluk, sinirlilik, korku, bitkinlik hissi ve ter basması benzeri şikayetler görülür.

Fonksiyonel Kalp Hastalıklarında İstenilmeyen Rahatsızlıkları Yoketmenin Yolu

  • Bu şikayetler için geliştirilmiş özel kimyasal-sentetik ilaçlar bulunmaktadır.
  • Bitkisel ilaçlar bu hastalıklarda genit etki alanıyla başarı ile uygulanabilmektedir.
  • Kediotu kökü, şertbçi otu çiçeği, melisa yaprağı gibi istenmeyen etkileri gözardı edilebilecek sakinleştirici bitkisel ilaçlarla hastanın sıkıntı ve üzüntü durumuna destek olunmaktadır.
  • Alıç yaprağı ve çiçeği, ginkgo gibi bitkisel ilaçlarla kalp daarlarının ve dokuların kanlanması teşvik edilerek çok önemli bir destek sağlanılabilir.

Fonksiyonel Kalp Hastalıklarında Dahilen Kullanılan Bitkisel İlaçlar

Alıç yaprağı ve çiçeği: İnce doğranılmış 1 çay kaşığı yaprak ve çiçek fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak arada bir karıştırılarak 20 dakika demlenilir ve süzülerek içilir.

Aslankuyruğu otu: İnce kıyılmış 1 çay kaşığı kadar ot fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, 5 dakika demlenir ve süzülerek içilir.

Ginkgo: Yapraklarından tüketme yoluyla elde edilen hazır ilaç kullanılmalıdır.

Bu ilaçlar uzun sürede, vücudu sarsmadan hafif etki ile, istenmeyen etkilere yol açmadan başarı ile uygulanmaktadır.

Kalp ve Damar Hastalıkları Nedir?

Bitkisel ilaçlar kalp ve damar hastalıklarında başarıyla uygulanmaktadır. İstenmeyen etkileri gözardı edilebilecek kadar az olduğu için hastalar tarafından özellikle tercih edilmektedir. Bitkisel ilaçlar konusunda yapılan bilimsel araştırmalar kimyasal-sentetik ilaçlara göre çok az olmasına rağmen elde edilen sonuçlar gelecek için büyük ümit vadetmektedir. Bunda, bitkisel ilaçların vücudu sarsmadan uzun sürede etki etmesi ve etkisinin yeterli olması önemli rol oynar.

Kalp ve Damar Hastalıklarının Sebepleri

Hastalığın başlangıcında koruycu olarak bitkisel ilaçlar önemli bir yere sahiptir. Sigara, aşırı kilo ve yetersiz hareket nedeni ile ortaya çıkabilecek kalp ve damar şikayetlerinde koruyucu olarak başarı ile uygulanmaktadır. Ancak, ilerlemiş olan hastalıklarda uygulama şansı şimdilik sınırlıdır, bu da bu alanda bu güne kadar yapılmış olan bilimsel araştırmaların yeterli olmamasına bağlı görülmektedir.

At kestanesi, koçboynuzu otu ve tavşanmemesi kökü ile vücutta su birikmesi önlenilmektedir. Ananas enzimi ve dağtütünü gibi bitkisel ilaçların etkisiyle iltihaplanma önlenmekte ve iltihaplanma nedeni ile oluşan şikayetler hafifletilmektedir.