Deri Hastalıklarında Bitkisel İlaçların Etki Şekilleri

0
1342
Deri Hastaliklarinda Bitkisel Ilaclarin Etki Sekilleri
Deri Hastaliklarinda Bitkisel Ilaclarin Etki Sekilleri

Kimyasal sentetik ilaçlara göre günümüze kadar yapılan bilimsel çalışmalar çok az olmasına rağmen 25 bitkiden elde edilen bitkisel ilaç deri hastalıklarında geniş bir alanda kullanılmaktadır. Deri Hastalıkları

Deri Hastalıklarında Bitkisel İlaçlar Ne İşe Yarar?

[Bitkisel ilaçlar] bakteri, virüs ve mantar öldürücü, iltihaplanmayı önleyici, doku gelişimini hızlandırıcı, büzücü, doku sıkılaştırıcı, kaşıntı giderici, bölgesel uyuşturucu, akıntıyı önleyici, ağrı dindirici, yağ ve ter bezlerinin çalışmasını sınırlayıcı ve bağışıklık sistemini destekleyici olarak çok geniş bir etki alanına ve etki çeşitliliğine sahiptir.

Deri Hastalıklarında Esans İçeren Bitkisel İlaçlar Nelerdir?

Deri hastalıklarında Avrupa melezi karaçam esansı, bahçe nanesi esansı, bin bir delik otu, dağ tütünü çiçeği, karanfil esansı, nane esansı ve oğul otu yaprağı kullanılmaktadır.

BitkiselMucize.net sitesinin Deri Hastalıklarında Bitkisel İlaçların Etki Şekilleri yazısında makale arasında kullanılan görseldir. Görselde deri hastalıklarında kullanılan bitkisel ilaçlar yer almaktadır.
Deri Hastalıklarında Bitkisel İlaçların Etki Şekilleri

Esanslar mikrop ve mantar öldürücüdür, iltihaplanmayı önlerler

İlaç kalitesinde üretilmiş esansların istenilmeyen etkileri yok denecek kadar azdır.

Uyarı: Esanslar çocukların yüzüne ve özellikle burunlarına tutulmamalıdır, şok etkisiyle boğulma meydana gelebilmektedir. Bitkisel Tedaviler kategorimiz ilginizi çekebilir.

Deri Hastalıkları için Tanen İçeren Bitkisel İlaçlar

  • Tanen gallikasit ve kateşin grubu olarak ikiye ayrılan, çok çeşitli yapıda polifenolik bileşiklerdir.
  • Deri hastalıklarında kullanılan tanen içeren bitkisel ilaçlardan ada çayı yaprağı, ceviz yaprağı, dar yapraklı sinirli ot, java eriği kabuğu, koyun otu ve saplı meşe kabuğu yer alır.
  • Tanenler büzücü ve doku sıkılaştırıcıdır, akıntıyı önler, mikropların çoğalmasını engeller, iltihaplanmayı önler, kanamayı durdurur ve ağrıyı azaltır.
  • Tanen içeren bitkisel ilaçların diğer ilaçlara uyumsuzluğu ve istenmeyen etkileri yoktur.