Depresyon ve Tedavisi

0
2635
Depresyon ve Tedavisi
Depresyon ve Tedavisi

Depresyon; sıkıntılı, kederli, kötümser ve korkulu bir ruhsal çöküntü halidir. Hastada düşünme yavaşlamıştır, ümitsizlik ve amaçsızlık hali görülür, hayal kuramaz, etrafındaki olaylara karşı duyarsız kalır, hareket isteği yoktur, üzüntülü ve korkuludur, iştahsızlık ve uyku düzensizliği görülebilir. Psikolojik Hastalıkları kategorimiz ilginizi çekebilir.

Depresyonun Tedavisi

[Bitkisel ilaçlar] alışkanlık yapmaması, uyuşturmaması, ağız kuruluğu ve iç sıkıntı gibi istenilmeyen etkileri olmaması nedeniyle önceliğe sahiptir. Depresyon tedavisinde geniş oranda kullanılmaktadır. Hafif depresyon tiplerinde, menopoz döneminde, kış aylarında görülen depresyonlarda başarıyla uygulanmaktadır.

Depresyonda öncelikle binbir delik otu kullanılmaktadır. Tedavi süresini kısaltmak için diğer bitkisel sakinleştiricilerden çarkıfelek otu, kedi otu kökü ve şerbetçi otu çiçeği ile birlikte kullanılabilir. Bitkisel ilaç kullanımında 3-4 hafta sonra olumlu etki görülmeye başlanmaktadır.

Bitkiselmucize.net sitesinin Depresyon ve Tedavisi yazısında makale arasında kullanılan bir görseldir. Görselde boş bir ev ve depresyonda olan bir kadın bulunmaktadır.
Depresyon ve Tedavisi