Cildi Çabuk Yanan Kadınlara Güneşe Karşı Korunma Yollarını Açıklıyoruz

0
1193
Cildi Çabuk Yanan Kadınlara Güneşe Karşı Korunma Yollarını Açıklıyoruz
Cildi Çabuk Yanan Kadınlara Güneşe Karşı Korunma Yollarını Açıklıyoruz

Güneş yüzünü gösterip sıcaklıklar daha çok artarken yaz mevsiminin gelmesiyle insanlar daha çok gezmeye başlayacak, zamanlarını dışarıda geçirecektir. Ancak böyle keyifli zamanlarda unutulmamalıdır ki güneşin kemikleri geliştirmesinin ve daha birçok yararının yanında olumsuz etki oluşturabilecek tarafı da bulunmaktadır.

Cildin çabukça yanması ise bu durumunun başını oluşturmaktadır. Zira cilt yanıklarının o kadar masum olmadığı pek çok kişi tarafından bilinmektedir. O halde Cildi Çabuk Yanan Bayanlar Güneşe Karşı Korunma Yollarını Açıklıyoruz

Cildi Yanan Kadınlar için Çözüm Yolları
Cildi Yanan Kadınlar için Çözüm Yolları

Öncelikle yapılması gerekenlerin en başında güneşin tam tepede olarak yakıcı etkisini en fazla hissettirdiği 11.00- 15.00 arasında mümkün olduğu kadar açık alanlarda bulunmamak gerekmektedir. Şemsiyenin yalnızca yağmura özel olmadığını unutmayın. Güneşli havalarda beraberinizde taşıyacağınız şemsiyenin sizi cilt rahatsızlıkları konusunda son derece koruyucu olduğu da bilinmektedir.

Siyah Rengin Güneş Işınlarını Çektiğini Hatırlayın
Siyah Rengin Güneş Işınlarını Çektiğini Hatırlayın

Kıyafet seçiminde bulunurken en başta siyahın ne kadar güneşi çektiğini hatırlamanız faydanıza olacaktır. Ayni şekilde seçtiğiniz koyu tonlar yine ayni etkiye sebebiyet verecektir. Bu sebeple seçtiğiniz ürünlerin renklerinin açık olması avantajınıza olacaktır. Kıyafetinize ek takacağınız şapka da sizi cilt yanıklarından korumada önemli bir araç olan diğer ürün niteliğini taşımaktadır.

Güneşe çıkmadan yarım saat önce koruyucu krem sürmeniz yine sizi yanıklardan koruyacak bir diğer yoldur. Ancak deri tipleri önem arz ettiğinden kullandığınız ürünü önce doktor onayına sunmanız gerekmektedir. Çocuklarda ise deri tipi çok önem arz etmemektedir. Ancak çocuklar yüksek faktörlü koruyucular olmadan sokağa çıkartılmamalıdır. Belli bir yaşa gelen çocuklara da güneşten korunmanın önemi anlatılmaya çalışılmalıdır.

Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer konu da normal zamanda kullanılan deriyle temas eden kimi ürünler derinin hassasiyetini arttırarak daha çok güneş çekmesine, cilt yanmasına sebep olabilecektir. Bu nedenle ürünleri kullanmadan önce hassas davranıp doktora sormak gerekmektedir.