Bağışıklık Sistemini Dengeliyenler

0
2043
Bagisiklik Sistemini Dengeliyenler
Bagisiklik Sistemini Dengeliyenler

Bu grupta yer alan bitkisel ilaçlar bağışıklık sistemi savunma hücreleri üzerine olumlu katkıda bulunmaktadır. Hastalık başlangıcında ve basit iltihaplı hastalıklarda kullanılarak hastalığın hafif seyretmesi ve kısa sürmesi sağlanılmaktadır.

Bağışıklık Sistemini Dengelemek için Kullanılabilecekler

[Bağışıklık sistemini] dengeleyici olarak dikenli ginseng, ekinezya kökü ve ekinezya otu kullanılabilir.

Bu bitkisel ilaçların uygulandığı yerler; iltihaplı hastalıklara yatkınlığın önlenilmesi, hastalıklara yatkınlığın önlenilmesi, hastalık süresinin kısaltılması, savunma gücünün arttırılması, ağır spor dallarında hazırlık çalışmaları ve maçlar sırasında dayanıklılığın sağlanılması ve iltihaplı hastalıklara yakalanma riskinin azaltılması.

BitkiselMucize.net sitesinin Bağışıklık Sistemini Dengeliyenler yazısında makale arasında kullanılan görseldir. Görselde bağışıklık sistemini güçlendiren bitkisel çaylar gözükmektedir.
Bağışıklık Sistemini Dengeliyenler

Tedavi

Bu grupta yer alan bitkisel ilaçlar ara vermeden uzun süre kullanılırlarsa ters etki yapabilmektedirler. 1-2 hafta kullanımdan sonra 2-3 hafta ara verilerek sonbahardan yaza kadar kullanılabilir.

Çiçeklere karşı bilinen alerjisi olanlar, tüberküloz, HIV, AIDS ve bağışıklık sistemi hastalıkları olanlarda kullanılmamalıdır. Bitkisel Tedaviler kategorimiz ilginizi çekebilir.

Bağışıklık Sistemini Dengelemek için Kullanılan Bitkisel İlaçlar

  • Antibiyotik kullanımı, kemoterapi ve ışın tedavisi sırasında ekinezya otu destek tedavi amacı ile kullanılabilir.
  • Dikenli ginseng kökü: İnce doğranmış 1 çay kaşığı kök fincana konulur, üzerine 150 ml. kadar kaynar su ilave edilir, 15 dakika demlenir ve süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanılarak günde 2-3 defa sıcak olarak içilebilir.
  • Ekinezya kökü: Hazır ilaç tarifine göre kullanılmalıdır, 2 aydan uzun süre kullanılmamalıdır.
  • Ekinezya otu: Hazır ilaç tarifine göre kullanılır. Yetişkinlerde 6 haftadan uzun süre 4 yaşından büyük çocuklarda ise 2 haftadan uzun süre kullanılmamalıdır.