Bağışıklık Sisteminde Bitkisel İlaçların Etkisi

0
1985
Bagisiklik Sisteminde Bitkisel Ilaclarin Etkisi
Bagisiklik Sisteminde Bitkisel Ilaclarin Etkisi

Bağışıklık sisteminin savunma gücünü arttırarak çevreden gelen etkilere karşı vücudu dayanıklı hale getiren ve değişen şartlara kolay uyum göstermesini sağlayan bitkisel ilaçlara bağışıklık sistemi destekleyicileri denmektedir.

Bağışıklık Sistemi Dengeleyicileri

Vücudun savunma sisteminin bakteri ve virüs gibi hastalık yapıcılara karşı dengede çalışmasını güçlendiren bitkisel ilaçlara [bağışıklık sistemi dengeleyicileri] adı verilmektedir

Bu gruplarda yer alan bitkisel ilaçlar özel savunma hücrelerinin üretimini desteklemekte ve dengede çalışmasını sağlamaktadır. Savunma sisteminin ”dengede” çalışması ile hastalık unsurlarına karşı mücadele ederken ve mücadele bittikten sonra vücuda zararlı olacak şekilde aşırı çalışmaması sağlanmaktadır.

Bitkiselmucize.net sitesinin Bağışıklık Sisteminde Bitkisel İlaçların Etkisi yazısında makale arasında kullanılan grafiktir. Grafikte bir adam eli ile duvar yaratmıştır ve mikrop vb. şeylerin vücuduna girmesini engellemektedir.
Bağışıklık Sisteminde Bitkisel İlaçların Etkisi

Bitkisel İlaçlar Nelere Faydalı?

Bitkisel ilaçların faydalı olduğu, geçici savunma gücü zayıflığı nedeniyle iltihaplanmaya yatkınlık ve kronik solunum yolları hastalıklarında kullanılabilecek kimyasal ilaç bulunmamaktadır.

Bağışıklık Sisteminin Desteklenmesi için Tedaviler

Vücudun iç ve dış olumsuz etkilere karşı hazırlıklı ve güçlü olmasını sağlamak için dikenli ginseng, ginseng, kola çekirdeği ve Paraguay çayı kullanılmaktadır Bitkisel Tedaviler kategorimiz ilginizi çekebilir.

Bağışıklık Sistemini Desteklemek için Dahilen Kullanılan Bitkisel İlaçlar Nelerdir?

  • Dikenli ginseng kökü: İnce doğranmış 1 çay kaşığı kök fincana konulur, üzerine 150 ml. kaynar su ilave edilir, 15 dakika demlenir ve süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanılarak günde 2-3 defa sıcak olarak içilebilir.
  • Ginseng kökü: İnce doğranmış 1-2 gr. kök fincana konulur, üzerine 150 ml. kadar kaynar su ilave edilir, 10 dakika demlenip süzülerek içilir. Çayı günde 1 defa içilebilir.
  • Kola tohumu: Günde ortalama olarak 2-6 gr. kola tohumu kullanılabilir. Öğütülmüş tohum biraz su ile içilir. Fazla miktarda ve uzun süre kullanılmamalıdır.
  • Paraguay çayı: 1-2 çay kaşığı çay fincana konulur, üzerine 150 ml. kadar kaynar su ilave edilir, 5-10 dakika demlenip süzülür. Çayı taze hazırlanılarak sabah ve öğleleri içilebilir.

Polen: Günlük kullanım miktarı 30-40 gr’dır. Yoğurt veya çorbaya karıştırılarak yenilir. Çok ince öğütülmüş veya mayalanmış kapsül şeklinde de bulunmaktadır.

Tedavi

Bağışıklık sistemini destekleyen bitkisel ilaçlar yorgunluk, halsizlik, isteksizlik, dikkat dağınıklığı hallerinde faydalı olmaktadır. Vücudun dayanıklılığı arttırılmakta, hastalık ve ameliyat sonrası iyileşme süresi kısaltılmakta, zorlanmalar karşısında denge sağlanması kolaylaştırılmaktadır.

Bitkisel ilaçlar çalışma hayatındaki zorlanmalarda, yaşlılıktaki ruhsal ve bedensel gerilemede, sınav sıkıntılarında ve hastalık sonrası iyileşme döneminde kullanılmaktadır. Henüz ilaç olarak kabul edilmemiş olmasına rağmen 5 dakika demlenmiş siyah ve yeşil çay belirtilen şikayetlerde faydalı olmaktadır. Demlenme süresi uzadıkça bu etki azalmaktadır. Bitkisel Tedaviler kategorimiz ilginizi çekebilir.