Ağız ve Boğaz Hastalıkları Tedavileri

0
1860
Ağız ve Boğaz Hastalıkları Tedavileri
Ağız ve Boğaz Hastalıkları Tedavileri

Ağız ve boğazdaki iltihaplanmalar ağız boşluğundai diş etlerinde, boğazda veya bademciklerde görülebilir. Kaygan doku kuru, şişmiş ve genellikle kızarmıştır, dil paslıdır ve kötü bir ağız kousu vardır.The model is talking about booking her latest gig, modeling Sindirim Sistemi kategorimiz ilginizi çekebilir.

Ağız ve Boğaz Hastalıklarının Nedenleri

[Ağız ve boğaz] hastalıklarına bakteri ve virüsler neden olabilir. Ağız içi bakım ve temizliğinin yetersiz olması, gıda maddeleri alerjisi, diş macunu, ruj ve ilaçlar da  bu hastalıklara neden olabilir.

Öncelikle hastalığın tanı ve teşhisinin yapılması gerekir. İlerlemiş hastalıklarda hekim kontrolü şarttır.

Bitkiselmucize.net sitesinin Ağız ve Boğaz Hastalıkları Tedavileri yazısında makale arasında kullanılan görseldir. Görselde bir kadın boğazına masaj yaptırmaktadır.
Ağız ve Boğaz Hastalıkları Tedavileri

Hastalık başlangıcında ve basit iltihaplanmalarda bitkisel ilaçlar tedestek tedavi amaçlı olarak kullanılabilir.

Hastalıktan korunma amacı ile belirtilen tedavi şekiller ağız, boğaz ve diş eti bakımı ve temizliğinde uygulanabilir.

Yanma ve ağrı hissine karşı yapışkan maddeli bitkisel ilaçlar kullanılır. İltihaplanmayı önleyici, mikropların üremesini engelleyici olarak tanenli bitkisel ilaçlar seçilebilirler. Bitkisel Tedaviler kategorimiz ilginizi çekebilir.

  • İltihaplanmayı önleyici, mikropların üremesini engelleyici olarak tanenli bitkisel ilaçlar seçilebilir.
  • Bakteri, mantar ve virüslere karşı esans içeren bitkisel ilaçlar kullanılabilir.
  • Her gruptan bir bitkisel ilaç seçilip birlikte kullanılırsa tedaviye hız kazandırılmış olur.
  • Destek olarak propolis veya çörekotu çiğnenilebilir. Dişeti şişmelerinde şişen yerin iç ve dış kısımlarına şişlik inene kadar propolis konabilir.

Ağız ve Boğaz Hastalıklarında Dahilen Kullanılan Bitkisel İlaçlar

Adaçayı yaprağıİnce doğranılmış 1 yemek kaşığı yaprak fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika betilir ve süzülür. Sulu kısımla gün boyu 1-2 saatte gargara yapılabilir.

İzlanda Likeni

İnce doğranılmış 1-2 çay kaığı liken fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, 10 dakika demlenilir ve süzülerek içilir. Çayı taze hazırlanılarak günde 3-4 defa içilebilir.

Sakal likeniHazır ilaç tarifine göre kullanılması gereklidir.There was a time in the industry not too long ago, when it seemed that the high fashion world was using plus size models as a headline-grabbing gimmick see the groundbreaking Bitkisel Tedaviler kategorimiz dikkatinizi çekebilir.

Bu yazımızda işinize yarayabilir:http://www.bitkiselmucize.net/safra-yollari-safra-kesesi-hastaliklari-ve-tedavileri/

Ağız ve Boğaz Hastalıklarında Haricen Kullanılan Bitkisel İlaçlar

Bitkiselmucize.net sitesinin Ağız ve Boğaz Hastalıkları Tedavileri yazısında makale arasında geçen bir görseldir. Görselde adaçayı çiçeği bulunmaktadır. Mor renkleri ile insanın gözünü almaktadır.
Ağız ve Boğaz Hastalıkları Tedavileri

Adaçayı yaprağıİnce doğranılmış 1 yemek kaşığı yaprak fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika bekletilir, süzülür ve sulu kısımla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılabilir.

Ballıbaba çiçeğiDoğranılmış 2 çay kaşığı kök çiçek fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika kadar demlenilir, süzülür ve sulu kısımla 2 saatte bir gargara yapılabilir.

Beşparmakotu köküDoğranılmış 2 çay kaşığı kök fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika kadar demlenilip süzülür ve sulu kısımla gün boyu gargara yapılır.

Böğürtlen Yaprağı

2 çay kaşığı kadar kök fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 15 dakika demlenilir ve süzülür. Sulu kısımla gün boyu gargara yapılabilir.

Çobanüzümü meyvesiİnce doğranılmış 3 yemek kaşığı meyve 300 ml kadar kaynar suda 30 dakika bekletilir, süzülür. Sulu kısımla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılabilir.

Dağtütünü çiçeği

Doğranılmış 2 kahve kaşığı çiçek fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika bekletilip süzülür. Sulu kısımla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılır.

Ebegümeci yaprağı ve çiçeğiİnce doğranılmış 1 yemek kaşığı çiçek veya 2 yemek kaşığı yaprak 150 ml kadar soğuk suya konulur, kısık ateşte kaynayana kadar ıstılır, ateşten alınıp 15 dakika beklenilip süzülür ve sulu kısımla gün boyu gargara yapılabilir.

Bitkiselmucize.net sitesinin Ağız ve Boğaz Hastalıkları Tedavileri yazısında makale arasında kullanılan görseldir. Görselde Ebegümeci yaprağı bulunmaktadır.
Ağız ve Boğaz Hastalıkları Tedavileri

Gül çiçeğiİnce doğranılmış 1 yemek kaşığı çiçek veya 2 yemek kaşıpı yaprak 150 ml soğuk suya konulur, kısık ateşte kaynayana kadar ısıtılır, ateşten alınıp 15 dakika beklenip süzülür ve sulu kısımla gargara yapılır.

Kullanılan Bitkisel İlaçlar

  • Hatmi kökü ve yaprağı:İnce doğranılmış veya öğütülmüş 1 yemek kaşığı yaprak veya 1 çay kaşığı kök 150 ml kadar soğuk suya konulur, sık sık karıştırılarak 1,2 saat bekletilir ve süzülür. Sulu kısım kaynayana kadar ısıtılır soğuduktan sonra gün boyu gargara yapılabilir.
  • Karanfil esansı: Yarım bardak suya 10 damla esans damlatılır. Bu suyla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılır.
  • Kazotu: İnce doğranılmış 1 kahve kaşığı ot fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, 10 dakika bekletilip süzülür. Sulu kısımla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılabilir.
  • Kekikotu: İnce doğranılmış 2 çay kaşığı ot fincana konulur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika kadar demlenilip süzülür ve gün boyu gargara yapılabilir.

Koyunotuİnce doğranılmış 1 çay kaşığı ot fincana konulur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, 10 dakika bekletilip süzülür. Sulu kısımla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılır.

İzlanda likeni: İnce doğranılmış 2 çay kaşığı liken fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilip 10 dakika bekletilir süzülür, sulu kısımla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılır.

Java eriği kabuğuİnce doğranılmış 1 çay kaşığı kabuk fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilip 15-20 dakika bekletilip süzülür. Sulu kısımla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılabilir.

MirraSuda iyi çözünemediği için hazır ilaç tarifine göre kullanılmalıdır.

Papatya çiçeğiDoğranılmış 1 yemek kaşığı çiçek fincana konulur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika kadar demlenilip süzülür. Sulu kısımla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılır.

Ratanya köküİnce doğranılmış 1 kahve kaşığı kök fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika bekletilip süzülür. Sulu kısımla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılır.

Tıbbi öküzgözü çiçeğiDoğranılmış 2 kahve kaşığı çiçek fincana konulur, üzerine 150 ml kadar kaynar su ilave edilir, fincanın ağzı kapalı olarak 10 dakika bekletilip süzülür. Sulu kısımla gün boyu 2 saatte bir gargara yapılabilir.